Wspieramy Małych Bohaterów!

  • Kasia
  • Utworzono 24 stycznia 2019

Kasia, Madzia i Bartek to dzieciaki naszych bliskich znajomych i rodziny. Każde z nich ma swoją historię. Nie zawsze pełną słońca i beztroski. Każde z nich ma taką siłę, że nigdy nie odważyłabym się z nimi porównywać. Bo niejednego siłacza przerosło by to, co przeżyli i z czym muszą się zmagać. Walczą i pokonują swojego potwora. CODZIENNIE.

Siła to jedno, odwaga to drugie, ale by te dzieciaki mogły pokonać chorobę, by żyło im się lepiej, potrzebują Twojego 1 %. Naszej Melce kiedyś pomogliście Wy, wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Miała na tyle szczęścia, że po kilku ciężkich tygodniach po urodzeniu, powoli wróciła do zdrowia i nabierała sił.

Madzia, Bartek i Kasia wciąż potrzebują pomocy specjalistów, leków, rehabilitacji, konsultacji i czasem diabelsko drogich podróży, by dotrzeć do profesorów, którzy jako jedyni są im w stanie pomóc.

Poznajcie Małych Dużych Bohaterów


Madzia żyje z dwoma bardzo perfidnymi potworami. Z mukowiscydozą – genetyczną, śmiertelną chorobą wyniszczającą organizm, atakującą płuca i układ pokarmowy i z wrodzoną łamliwością kości – zżerającą kości i powodującą tendencję do złamań. Z perfidnymi, bo kto by chciał z ich powodu codziennie się inhalować, robić drenaże oddechowe, przyjmować kilogramy leków i odżywek i być regularnym pacjentem szpitala? Kiedy w takim razie jest czas na taniec i teatr, które tak uwielbia? 


Madzia, występując na scenie z zespołem tańca nowoczesnego i realizując się w przestawieniach Akademii Teatralnej oddaje całą siebie. Kradnie życiu każdy moment. Zbiera pozytywne emocje, by móc radzić sobie w ciężkich momentach zaostrzeń i wzmożonej walki.

Dane do 1%:

MATIO Fundacja Pomocy  Rodzinom i Chorym na Mukowizscydozę

KRS: 0000097900
Cel szczegółowy: Magdalena Kontny

Dane do wpłat dodatkowych:

Alior Bank S.A.
55 2490 0005 0000 4530 7261 9403

Tytułem: Dla Magdaleny KontnyKasia mieszka w cudownym miejscu, otoczonym sadami taty i pradziadka (który jest też pradziadkiem Melki). Z domu na wzgórzu rozpościera się widok na kolejne sady i kolejne wzgórza niedaleko Nowego Sącza. Gotowanie, matematyka i rysunek to coś, co uwielbia. Chciałaby zostać lekarzem. Najbardziej jednak na świecie Kasia chciałaby przestać się bać i... pojechać nad morze. Proste marzenia, które tak łatwo można spełnić, gdy się jest zdrowym. Teraz to choroba dyktuje jej plan dnia. Wyznacza, czy weekend spędza na OIOMie czy z rodzicami i rodzeństwem w domu.


Ma bardzo rzadką chorobę: malformację tętniczo- żylną policzka powodującą nadmierną produkcję krwi i przyrost dodatkowych żył. Jej policzek jest pokryty setkami blizn pooperacyjnych. Kasi w wyniku choroby została usunięta lewa szczęka. Choroba jednak nie odpuszczała i Kasia znalazła się pod opieką lekarzy z prywatnej kliniki w Eberswalde, specjalistów z chirurgii twarzowo-szczękowej a także lekarzy ze szpitala w Prokocimiu. W przyszłości, gdy choroba zostanie opanowana i Kasia osiągnie odpowiedni wiek czeka ją rekonstrukcja szczęki i zębów. Leczenie jest bardzo kosztowne. Kasia jest pod opieką Stowarzyszenia Sursum Corda.

Dane do 1%

KRS: 00000 20382
Cel szczegółowy: Kasia Pulit

Dane do wpłat dodatkowych:

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
Konto bankowe: 26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytułem: Kasia Pulit 
Bartek nie chodzi, Bartek biega - mówi Asia, mama Bartka. I faktycznie tak jest. Nie mogę się nadziwić, gdy pędzą z Melką z jednego końca domu na drugi nie bacząc na przeszkody. Nikt by w to kiedyś nie uwierzył. Nie uwierzyli lekarze, którzy 8 lat temu zalecili rodzicom chłopca amputację obu nóg od kolan w dół i protezowanie do końca życia.

 

Bartek urodził się bez kości piszczelowych w obu nóżkach (tibial hemimelia). Coś takiego zdarza się raz na 3 miliony urodzeń. Tym, który uwierzył, że Bartek będzie kiedyś chodził na własnych nogach, był ortopeda doktor Dror Paley, prowadzący klinikę na Florydzie, odnoszący sukcesy w wydłużaniu kończyn i leczeniu rekonstrukcyjnym wad wrodzonych układu kostno-ruchowego. Uwierzyli też oczywiście rodzice: Asia i Przemek, którzy nie wahali się nawiązać kontaktu z doktorem zaa oceanu i wysłać dokumentacji w nadziei, że znajdą pomoc.
Jeśli chcecie poczytać o długiej, ale bardzo pozytywnej historii o tym jak Bartek i jego rodzice walczą o jego nogi, odwiedźcie ich stronę. Rodzice Bartka prowadzą także stronę na Facebooku.

Dane do 1%:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

KRS: 0000037904
Cel szczegółowy: 17734 Bułat Bartosz

Dane do wpłat dodatkowych:

Alior Bank S.A.: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem: 17734 Bułat Bartosz darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

 

Mali Bohaterzy! Trzymamy za Was kciuki i za jak najwięcej wpłat z jednego procenta!
A Was, drodzy! Zapraszamy do PITów. Wpisz powyższe dane, podaj je swojej księgowej, prześlij swojemu biuru rachunkowemu-  by Twój 1% pomógł dzieciakom!